مسئول دستگاه فناوری اطلاعات الکترونیک

مسئول: دستگاه فناوری اطلاعات الکترونیک الکترونیکی ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی روش درمانی بیماران تالاسمی اصلاح می‌شود

معاون فنی مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت، گفت: نشانه این است که با کمک درمانگران و متخصصان در سراسر کشور، روش درمانی بیماران تالاسمی اصلاح شود و ای

روش درمانی بیماران تالاسمی اصلاح می‌شود

روش درمانی بیماران تالاسمی اصلاح می شود

عبارات مهم : دارویی

معاون فنی مرکز مدیریت پیوند و بیماری های وزارت بهداشت، گفت: نشانه این است که با کمک درمانگران و متخصصان در سراسر کشور، روش درمانی بیماران تالاسمی اصلاح شود و این بیماران از مصرف داروهای تزریقی به سمت مصرف داروهای خوراکی با اولویت تولید داخل، حرکت کنند تا با پرسشها ارزی و عوض کردن قیمت دارو، بیماران دچار مسئله تامین دارو نشوند.

به گزارش ایسنا، دکتر جمشید کرمانچی با تاکید بر مصرف داروی خوراکی در بیماران تالاسمی اظهار داشت: با توجه به محدودیت های دارویی که در کشور وجود دارد، بهتر است بیماران تالاسمی از مصرف داروهای تزریقی به مصرف داروهای خوراکی سوق پیدا کنند.

روش درمانی بیماران تالاسمی اصلاح می‌شود

وی افزود: این داروهای خوراکی باید براساس داروهایی تجویز شود که امکان تامین آن در کشور وجود دارد تا پرسشها این بیماران تا حدودی مرتفع شود، چراکه در حال حاضر تعدادی از داروهای بیماران تالاسمی از خارج از کشور وارد می شود و به دنبال نوسانات قیمت ارز، مشکلاتی جهت بیماران ایجاد می شود، از طرفی، مسئله بعضی از بیماران تالاسمی که داروی خارجی مصرف می کنند این است که باید ماهانه مقدار زیادی هزینه بابت تامین این داروها پرداخت کنند که با عوض کردن قیمت ارز، دچار تحول قیمتی می شوند.

معاون فنی مرکز مدیریت پیوند و بیماری های وزارت بهداشت در خصوص برنامه وزارت بهداشت جهت اصلاح روش درمانی این بیماران خاطرنشان کرد: در این راستا، با برگزاری یک نشست هم اندیشی با انجمن خون و سرطان کشور عزیزمان ایران و با حضور اساتید مربوطه از سراسر کشور، درخصوص اصلاح روش درمانی بیماران تالاسمی، بحث و تبادل نظر شد.

معاون فنی مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت، گفت: نشانه این است که با کمک درمانگران و متخصصان در سراسر کشور، روش درمانی بیماران تالاسمی اصلاح شود و ای

وی در ادامه گفت: نشانه این است که با کمک درمانگران و متخصصان در سراسر کشور، روش درمانی بیماران تالاسمی اصلاح شود و این بیماران از مصرف داروهای تزریقی به سمت مصرف داروهای خوراکی با اولویت تولید داخل، حرکت کنند تا با پرسشها ارزی و عوض کردن قیمت دارو بیماران دچار مسئله تامین دارو نشوند.

کرمانچی درخصوص ظرفیت پذیرش بیماران تالاسمی جهت دریافت درمان هایی با داروهای خوراکی بیان داشت: در کنار جلساتی که با پزشکان و درمانگران برگزار کردیم، در جلسه ای با بیماران تالاسمی نیز این مباحث را مطرح کردیم تا این بیماران نیز توجیه شوند که مصرف داروی خوراکی بهتر از داروی تزریقی هست. پذیرش بیماران در این مقوله اهمیت بسیاری دارد و آنها باید از این بابت اطلاعات و آگاهی کسب کنند.

وی با بیان اینکه طبق پروتکل های بین المللی باید جهت بیماران تالاسمی داروی خوراکی تجویز شود و این روش در کشورهای دیگر کاملا عملیاتی شده است هست، تصریح کرد: در بعضی موارد، داروهای خوراکی جهت تعداد معدودی از بیماران ایجاد تصویر العمل یا حساسیت های سطحی می کند که با شناسایی این عده، آنان داروی مناسب دریافت خواهند کرد.

روش درمانی بیماران تالاسمی اصلاح می‌شود

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، معاون فنی مرکز مدیریت پیوند و بیماری های وزارت بهداشت با بیان اینکه مصرف داروی تزریقی جهت بیماران تالاسمی به صورت عادت درآمده هست، گفت: پزشکان و بیماران باید کمک کنند تا این رژیم درمانی عوض کردن پیدا کرده و بیماران با عوض کردن ذائقه به روند درمانی خود کمک بیشتری کنند.

وی در آخر تاکید کرد: نباید پزشکان، بیماران را از مصرف داروی ایرانی بترسانند و این پزشکان باید توجیه شوند که داروی خوراکی ایرانی جهت بیماران تالاسمی بهتر هست.

واژه های کلیدی: دارویی | درمانی | بهداشت | خوراکی | تالاسمی | وزارت بهداشت | داروهای تزریقی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog